Tue, August 4, 2015

“Njeriu i ri” i komunizmit, profecia e plotësuar e At Pjetër Meshkallës

AtPjeterMeshkalla-11Nga : Nebil  ÇIKA

Tranzicioni i stërzgjatur shqiptar, raporti i vështire me lirinë demokracinë, moralin, te drejtat themelore te njeriut, pronën, besimin, humanizmin, çështjen kombëtare  kane shume arsye,  por mendoj se mbi te gjithë qëndron “njeriu i ri “ i komunizmit pa besim tek Zoti, prona  private, atdhedashuria, i mbushur me vese si spiunllëku , hipokrizia, nënshtrimi, servilizmi etj. Sot Shqipëria  po vuan atë qe gatoi për 50 vjet diktatura komuniste dhe që përbën

100 filmat më të bukur amerikanë të të gjitha kohërave

Filmat janë ndër eksportet më të mëdha të Amerikës. Që kur inovacionet e Thomas Edison…

Sadam Huseini, Lufta e Gjirit dhe Lindja e Mesme e re

Iraku pushtoi Kuvajtin në gusht 1990. Komuniteti ndrëkmbëtar iu kundërpërgjigj me fillimin e një operacioni…

ULQIN / “KALIMERA POETIKE”- PËRMBAJTJE E MIRËPRITUR KULTURORE (Foto…)

Dijana Gj. DUKAJ – Të vizitosh komunën e Ulqinit në kulmin e sezonit veror, është…

 
 

K O M E N T E

 

KALENDARI

 
August 2015
S M T W T F S
« Jul    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
 

TV ALBDREAMS

 

Darka Shkodrane

The Imperial House

TV ALBDREAMS

 

Bisede me Fadil Krajen -Pjesa e Pare

RUSH DRAGU

RADIO ALBDREAMS

 
Flash required

ARSHIVA ALBDREAMS

 

ALBDREAMS TODAY

 

AVTV MICHIGAN

Me Mark Sallakun