Thu, September 18, 2014

PAPA FRANÇESKU DHE KALVARI SHQIPTAR

papa-gjekaNga Gjekë Gjonlekaj/New York
Shën Pali thotë: “Kështu qysh prej Jerusalemit e përqark në Ilirik e kam përhapur Ungjillin e Krishtit”, që do të thotë se krishtërimin në Iliri e kishin përhapur apostujt e Krishtit e jo, siç pohojnë disa, se gjoja këtë punë e kishin bërë misionarët latinë e  grekë me ndihmën e ushtrive të huaja. Shën Pali udhëtoi disa herë në Iliri, bile gjatë misionit të fundit ky apostull i Krishtit qendroi në Durrës.
read more

Basha thërret Kongresin e PD më 27 dhe 28 Shtator

Partia Demokratike ka vendosur të thërrasë më datat 27 dhe 28 Shtator Kongresin, pas përmbylljes…

Mediat greke: Qeveria “Rama” po përgatit arrestimin e Sali Berishës

“Qeveria e kryeministrit Edi Rama po përgatit arrestimin e ish kryeministrit Sali Berisha”,raportojnë sot media…

Lirimi i Fullanit nga Burgu, Rama: Nuk jam kryeprokuror e as kryegjykatës

Kryeministri Edi Rama reagoi mesditën e sotme për zhgënjimin e shprehur nga disa njerëz për…

 
 

K O M E N T E

 

KALENDARI

 
September 2014
S M T W T F S
« Aug    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
 

RADIO ALBDREAMS

 
Flash required

TV ALBDREAMS

 

Mesazh për vizitë e Papa Françeskut në Shqiperi

fra Gazmend TINAJ, OFM

ARSHIVA ALBDREAMS