Thu, May 28, 2015

In Memoriam – Në kujtim të Gjekë Sinishtaj (1946-2015)

sinishtajNga Gjekë Gjonlekaj/New York

“Gjekë Sinishtaj kishte lindur në katundin Këshevë të Grudës.Kësheva ështe njëra prej trevave më historike të Malësisë së Madhe.Atu kanë lindur e vepruar disa familje heroike dhe fisnike.Ky fshat është pranë malit legjendar të Deciqit,ku janë bërë gjithato luftëra dhe kryngritje për lirine dhe pavarësinë e Shqipërisë. Këtu kanë jetuar e vepruar shumë burra e gra të përmendura dhe në këtë mes shquhej Tringë Smajlja e Grudës e cila kohë më parë u nderua nga Kosova

Piknik madheshtor i diaspores në New York

Nën  organizimin e shoqatave shqiptare me veprimtari në SHBA  me origjinë  nga trojet tona etnike…

Nilidon Pepushaj , Krenaria e Komunes Rrethinave –Shkoder

Gjeniu 13 vjeçar i letrave shqipe Nilidon Pepushaj , Krenaria e Komunes Rrethinave –Shkoder Nga…

Edi Rama një sherr i madh i shqiptarëve

Shkruan : Pirro  GUREMANI Gjuha e përdorur nga Kryeministri Rama gjatë dy viteve të qeverisjes…

 
 

K O M E N T E

 

KALENDARI

 
May 2015
S M T W T F S
« Apr    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
 

RADIO ALBDREAMS

 
Flash required

TV ALBDREAMS

 

Bisede me Fadil Krajen -Pjesa e Pare

RUSH DRAGU

ARSHIVA ALBDREAMS

 

ALBDREAMS TODAY

 

AVTV MICHIGAN

Me Mark Sallakun